فال چکاوک ثبت نام برای گرفتن تک نیت رایگان

پاکسازی ذهن

پاکسازی ذهن
پاکسازی ذهن

پاکسازی ذهن | اتاقی را تصور کنید که از فرط شلوغی نمی توان در آن راه رفت. لباس ها روی زمین پخش شده اند. کتاب ها همه جا هستند و لا به لای تمام این ها، زباله های کوچک و بزرگ نیز جا خوش کرده اند. در بعضی مواقع ذهن انسان هم به همین اتاق شباهت پیدا میکند. احتمالا برای شما هم پیش آمده که گاهی احساس کنید اتاق ذهنتان از حجم نگرانی ها. برنامه ها، استرس ها و افکار منفی پر شده است. یا به یک میز انباشته از کاغذ‌های مختلف، پرونده پروژه‌ها، یادداشت‌ها و مقالات مهم فکر کنید.

هنگامی که شما نیاز به یافتن اطلاعات خاصی در میان این وسایل دارید. ممکن است این بی‌نظمی کار شما را بسیار دشوار کند. به همین ترتیب، وقتی افکار غیر ضروری یا آزاردهنده در مغز شما جمع می‌شود، ممکن است در نهایت از راه همان داده‌های ذهنی ناخواسته گیج و سردرگم‌تر از قبل شوید.

جستجوی بی‌نتیجه برای یک خاطره یا فکر مهم می‌تواند شما را در هاله‌ای از ابهام و تعلیق رها کند. اگرچه نباید نگران باشید، زیرا به نظر می‌رسد ذهن شما به همان کندی که تصور می‌کنید نیست

تکنیک پاکسازی ذهن به این علت صورت می‌گیرد که بتوانید روی چیزهای مهم تمرکز کنید. پاکسازی می‌تواند فرد را از نگرش‌های ثابت، الگوها، عادات و شرایطی که در آن گیر کرده است رها کند، تا بتواند رها باشد و انتخاب بیشتری در زندگی داشته باشد.

از دیگر مزایای پاکسازی ذهن، این است که به رفع موانع و سردرگمی کمک می‌کند وشما را از روابطتان حفظ می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا اهداف خود را در تجارت و زندگی شناسایی کرده و به آن‌ها برسید و این امکان را می‌دهد با عشق و شفافیت زندگی کنید؛ با چکاوک همراه شوید.

پاکسازی ذهن

مطالب بیشتر:

هاله انرژی چیست؟

آشنایی با هفت چاکراه بدن

راز اعداد جفت

انواع پاکسازی ذهن

۱. نوشتن

در زمان هایی که ذهنتان شلوغ است یک کاغذ بردارید و هر فکری در سرتان می چرخد را روی کاغذ بنویسید. این روش باعث می شود افکار ضمیر ناخودآگاه به حیطه خودآگاه بیایند. وقتی یک موضوع در سطح ناخودآگاه قرار دارد شما به راحتی قادر به حل آن نیستید اما وقتی با قسمت خودآگاه مغز متوجه آن می شوید روی آن تسلط پیدا می کنید.
روش های دیگر نوشتن مانند خاطره نویسی و روزانه نویسی نیز به خالی شدن ذهن شما از افکار مزاحم کمک می کنند.

۲. مدیتیشن

یکی دیگر از مهم‌ترین تمرینات پاکسازی ذهن و روح، مدیتیشن است. این تمرین راهی برای تخلیه افکار منفی و ایجاد آگاهی عمیق نسبت به خود محسوب می‌شود.

شما می‌توانید برای انجام مدیتیشن روی هرچیزی تمرکز و ذهنتان را از سایر افکار خالی کنید. درست زمانی که افکار منفی سراغتان می‌آیند و می‌خواهند توجه شما را درگیر کنند، با تنفس عمیق آن‌ها را از خود دور کنید

اگر می خواهید نتیجه بهتری بگیرید بهتر است مدیتیشن خود را با شکرگزاری و تکنیک های تنفس همراه کنید

انواع پاکسازی ذهن از افکار منفی

۳. نه بگویید

عده ای نمی‌توانند نه بگویند و همیشه بر خلاف میل باطنی خود به درخواست های دیگران پاسخ مثبت میدهند. بنابراین، اگر همکاری از شما بخواهد تا کاری را برایش انجام دهید. همیشه به این فکر کنید که این وظیفه را برای شما هم عملی می‌کند یا خیر. مطمئناً یک یا دو مورد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید در فضاهای دیگری نیز نه بگویید. گاهی اوقات اگر به تمام کارها بله بگویید، این یک عادت می‌شود و خیلی وقت‌ها در انجام آن گیر می‌کنید. بنابراین خودتان را آموزش دهید تا در صورت لزوم نه بگویید

۴. موسیقی

بسیاری از مردم از گوش دادن به موسیقی لذت می‌برند. اما موسیقی چیزی فراتر از یک تجربه شنیداری دلپذیر را به شما و ذهن‌تان ارائه می‌دهد. گوش دادن به یک موسیقی آرامبخش باعث می شود استرس شما کاهش پیدا کند. فعالیت های شناختی شما مانند توجه و تمرکز تقویت شوند. حافظه شما بهبود یابد. انگیزه بیشتری پیدا کنید و در نهایت خلق شما بهتر شود و منجر به بهبود تمرکز و حافظه شود و انگیزه یادگیری و توانایی انطباق مغز را نیز تقویت کند.

۵. ورزش

ورزش یک روش بسیار کارآمد برای حل تمام مشکلات روحی از جمله اضطراب و استرس است. شما با کاهش استرس می توانید ذهن خود را خلوت کنید و از شر بسیاری از افکار مزاحم خلاص شوید. اگر برای شما سوال است که ورزش چطور سطح استرس را کاهش می دهد باید بدانید که ورزش کردن باعث افزایش ترشح هورمون اندروفتین می شود. این هورمون که یک مسکن طبیعی در بدن است باعث افزایش خوشی، لذت و آرامش می شود

۶. خواب و استراحت

هنگامی که خسته‌اید، می‌دانید که یک خواب راحت می‌تواند شما را سرحال کند. اما شاید ندانید همین خواب کافی و مناسب، از شما در برابر خستگی‌های روحی و ناراحتی‌های عاطفی نیز محافظت می‌کند. خواب ناکافی یا کم می‌تواند منبع اعتماد را در توانایی شما برای حل مشکلات و تصمیم گیری تضعیف کند و ممکن است یادآوری اطلاعات مهم یا تنظیم احساسات شما را دشوارتر کند.

جهت تنظیم دوباره مغز و ذهن و عملکرد بهینه آن‌ها در روز، در نظر داشته باشید که هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

۷. در استفاده از تکنولوژی به خود استراحت دهید

فواید زیادی برای پاکسازی ذهن در استفاده از تکنولوژی وجود دارند. اما حتی استفاده نکردن از آن‌ها برای یک مدت کوتاه می‌تواند موجب طراوت و تازگی ذهن شود. می‌توانید با عدم استفاده از تکنولوژی، در حالی که مدتی را در خارج از خانه می‌گذرانید، شروع به انجام کارهایی کوچک کنید. یا حتی سعی کنید دستگاه‌های هوشمند خود را در طول روز خاموش نگه دارید

پاکسازی ذهن

در این مقاله سعی کردیم راه کارهایی را به شما بیان کنیم که با استفاد از آن ها به سادگی می توانید افکار مزاحم را از ذهن خود پاکسازی کرده و از افکار منفی رهایی پیدا کنید.

برای فال و تک نیت رایگان چکاوک کلیک کنید

فال چکاوک

آیدی اینستاگرام: _pishgoo_

×

ارتباط با منشی استاد چکاوک

× ارسال پیام به منشی استاد چکاوک
تک نیت رایگان در تلگرام