فال چکاوک ثبت نام برای گرفتن تک نیت رایگان

آشنایی با هفت چاکرای بدن

چاکراهای بدن
چاکراهای بدن

چاکراهای بدن

  چاکراهای بدن | شاید اگر اهل مسائل علمی و روانشناسی باشید نام چاکرا و چاکرا درمانی به گوشتان آشنا باشد، نوعی تقسیم بندی مراکز انرژی بدن که انرژی‌های مثبت و منفی بدن را دربر می‌گیرد و می‌توان آن را تقویت نمود و یا حتی به عقیده برخی حال آدمی را دگرگون کرد.

مطالب بیشتر :

دعای پیدا شدن گمشده | فال چکاوک

تفسیر چشم در فال قهوه | فال چکاوک

نشانه عاشق شدن متولدین هر ماه | فال چکاوک

چاکرا چیست؟

چاکرا‌ها (مراکز انرژی) مراکز هفتگانه قدرتند که در ستون فقرات در کالبد اثیری قرار دارند و در واقع رابط بین روح و جسم هستند. چاکرا کلمه‌ای سانسکریت و به معنای چرخ است.

چاکرا‌ها مدام در حال چرخش هستند که به آن‌ها نیروی حیات هم می‌گویند و از میان شبکه‌ای از مجرا‌های باریک به نام نادی در سراسر بدن جریان دارند.

در حدود ۷۲۰۰۰ نادی در کالبد انسان وجود دارد.

چاکرا‌ها روی نادی اصلی قرار دارند و در سرتاسر ستون فقرات امتداد دارند. چاکرا‌ها دوار هستند.

بدن ما شامل انرژی‌های مثبت و منفی است. سمت راست بدن حاوی انرژی مثبت و سمت چپ بدن حاوی انرژی منفی است.

این انرژی‌ها بر مسیر چرخشی چاکرا‌ها نیز تاثیر می‌گذارند. به نظر می‌رسد هر چاکرا نام و رنگ به خصوصی نیز دارد که به طور مارپیچ از مرکز آن به سمت بیرون در حرکت است و به یکی از رنگ‌های رنگین کمان مربوط می‌شود.

۷ چاکرای اصلی در بدن وجود دارند و هر چاکرا ارگان‌هایی را کنترل می‌کنند و طبعاً مسئول شکل‌گیری اخلاق و رفتارهای ما و همچنین مقاومت‌های ما در برابر بیماری‌ها یا موارد اخلاقی یا ضعف ما در قبال سایر بیماری‌ها و سایر خصوصیات اخلاقی می‌باشد.

چاکرا‌های اصلی

این چاکرا‌های اصلی مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به‌طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آن‌ها انرژی می‌دهند.

همچنین چاکرا‌های اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تأمین می‌کنند.

اگر این نیروگاه‌ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کار کردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.

چاکرا‌های فرعی

قطر چاکرا‌های فرعی یک تا دو اینچ است و چاکرا‌های بسیار کوچک، بخش‌های کم اهمیت‌تر کالبد جسمانی را کنترل می‌کنند و به آن‌ها انرژی می‌دهند.

چاکرا‌ها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می‌کنند و در ورای آن نیز امتداد می‌یابند.

چاکرا‌ها از دو طریق غده درون‌ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند.

چاکرا های بدن

چاکراهای بدن

چاکرا های بدن

به باور آیین هندو. به مراکز انرژی در بدن انسان چاکرا گفته می‌شود. چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد حتی گیاهان. این چاکراها منابع انرژیها یا به عبارتی شریان‌های حیات می‌باشند. چاکرا کلمه‌ای سانسکریت به معنای چرخ است.

چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش هستند و بخش‌های بسیار مهمی از کالبد انرژی محسوب می‌شوند. یک چاکرا همانند دیسکی است. در حال چرخش که مانند لنز یک دوربین باز و بسته می شود.

همانند جسم مادی و فیزیکی که از اعضای حیاتی و کم اهمیت تر هم تشکیل شده‌ است، کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک است.

چاکراها نه تنها نماینده اعضای بدن شما هستند بلکه نماینده قسمتهای مخصوصی از حواس و ادراک شما نیز می باشند. وقتی شما احساس تنش می‌کنید، این تنش را در چاکرای مرتبط با آن قسمت نیز احساس می‌کنید و این چاکرا و عضو مرتبط با آن دچار استرس می‌شوند.

تنش در چاکرا بوسیله شبکه عصبی که به این چاکرا پیوسته ‌است. مشخص می‌شود و به اندامی که توسط این شبکه کنترل می‌شوند انتقال می‌یابد. هنگامی که این تنشها برای مدت زمان طولانی و یا با شدت زیادی در شخص بماند علائم بیماری نمایان می‌شود. بیماری‌ها در اثر بسته شدن. و یا اختلال در این مراکز انرژی پدید می‌آیند. شما نیاز به پاکسازی چاکراها دارید.

معرفی هفت چاکرا

  1.  چاکرای ریشه : در پایین ستون فقرات قرار دارد و رنگش قرمز است.
  2.  چاکرای خارجی : در پشت و تقریبا پنج سانتیمتری زیر ناف قرار دارد و رنگ آن نارنجی است.
  3.  چاکرا خورشیدی : چهار انگشت بالاتر از ناف است. به آن گوهر ناف می‌گویند و رنگش زرد است.
  4.  چاکرا قلب : در مرکز سینه و در امتداد قلب قرار دارد و رنگ آن سبز است.
  5.  همچنین چاکرا گلو : در سطح گلو قرار گرفته است و رنگ آن آبی است.
  6.  چاکرا چشم سوم (پیشانی) : در پیشانی و بین دو ابرو قرار دارد و به رنگ نیلی است.
  7.  چاکرا فرق سر : در بالاترین قسمت سر قرار دارد و قوی‌ترین ارتعاشات انرژی بدن را زیر نظر دارد که رنگ آن بنفش است.

بررسی ۷ چاکرا اصلی بدن

چاکرای ریشه یا مولادهارا

چاکرای روت یا ریشه (Root Chakra) اساس و بنیان ما را نشان می‌دهد. در بدن انسان. این چاکرا در پایین ستون مهره‌ها یا نخاع قرار گرفته است و به انسان حس قرار گرفتن روی زمین را می‌دهد. وقتی چاکرای ریشه باز باشد ما در مورد توانایی تحمل چالش‌ها و ایستادن روی دو پای خود حس اطمینان داریم. وقتی این چاکرا مسدود شود، احساس ترس ما را فرا می‌گیرد؛ انگار ما روی زمینی بی‌ثبات ایستاده‌ایم.

چاکرای ساکرال یا سوآدهیستانا

چاکرای ساکرال (Sacral Chakra) یا خاجی به شما اطلاع می‌دهد که چطور با احساسات خود و احساسات دیگران ارتباط برقرار می‌کنید. این چاکرا فرمانده خلاقیت و انرژی جنسی است. آنهایی که چاکرای ساکرال بسته دارند. ممکن است حس کنند کنترل زندگی خود را در دست ندارند.

چاکراهای بدن

چاکرای سولار پلکسوس یا مانیپورا

چاکرای سوم، چاکرای سولار پلکسوس (Solar Plexus Chakra) است که با بدن شما صحبت می‌کند تا اطمینان داشته باشید و کنترل زندگی را در دست بگیرید. به مدت‌ها قبل فکر کنید؛ یعنی آخرین باری که عصبی یا نگران بوده‌اید یا حس کردید دلتان ناگهان به پایین می‌ریزد. اینجاست که چاکرای بدن شما فعال است. اگر چاکرای سولار پلکسوس شما مسدود شود، ممکن است بیش از اندازه احساس خجالت و تردید داشته باشید. آنهایی که چاکرای ساکرال باز دارند، به راحتی می‌توانند خود حقیقی‌شان را ابراز کنند.

چاکرای قلب یا آناهاتا

چاکرای قلب (Heart Chakra) به منزله پلی بین چاکراهای پایین‌تر (مرتبط با مادیت) و چاکراهای بالاتر (مرتبط با معنویت) به شمار می‌رود. همان طور که از نامش پیداست. این چاکرا می‌تواند. بر توانایی ما در عشق دادن و عشق گرفتن از دیگران و خودمان تاثیر بگذارد. کسی که چاکرای قلبش بسته است. به سختی می‌تواند آغوش خود را به سوی افرادی که در زندگی‌اش هستند باز کند. اگر قلب فردی باز باشد، می‌تواند عمیقا احساس شفقت، مهربانی و همدردی داشته باشد.

چاکرای گلو یا ویشودها

چاکرای گلو (Throat Chakra) به چاکرای قلب صدا می‌دهد و توانایی ما در ارتباط با قدرت درونی خود را کنترل می‌کند. وقتی این چاکرا کاملا فعال و با تمام ظرفیت در حال کار باشد، به ما اجازه می‌دهد که خودمان را صادقانه و شفافانه ابراز کنیم. وقتی فردی چاکرای گلوی بسته دارد در یافتن لغات برای توصیف احساسی که دارد با مشکل مواجه است.

چاکرای چشم سوم یا آجنا

همان طور که بالا می‌رویم، به ارتباط با خدا یا ارتباط الهی نزدیک‌تر می‌شویم. چاکرای چشم سوم (Third-Eye Chakra) توانایی ما در دیدن تصویر بزرگتر و ارتباط با شهود را کنترل می‌کند. این چاکرا را می‌توانید به منزله چشم روح ببینید : اطلاعات فراتر از سطح را ثبت می‌کند. رخدادهای بصری و شهودی در فردی که چاکرای چشم سومش باز است غیرمعمول نیستند.

چاکراهای بدن

چاکرای تاج یا ساهاسرارا

چاکرای تاج (Crown Chakra) بالاترین چاکرا است و درست روی سر قرار دارد. این چاکرا نماد توانایی بدن برای ارتباط کامل با معنویت است. وقتی شما چاکرای تاج کاملا باز داشته باشید، یعنی قدرتی که تعداد کمی از مردم فقط آن را دارند، می‌توانید به آگاهی و هشیاری بیشتری دست پیدا کنید.

وظایف چاکرا ها

  1. جذب، گوارش و توزیع پرانا (انرژی حیاتی) در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست.
  2. کنترل، تقویت و مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند. غده درون‌ریز به وسیله بعضی از چاکراهای اصلی تنظیم می‌شوند و انرژی می‌گیرند. با کنترل و دستکاری چاکراهای اصلی می‌توان غده درون‌ریز را تحریک یا مهار کرد. تعداد زیادی از ناخوشی‌ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.
  3. بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال‌سازی چاکراهای خاص ممکن است. باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن‌ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دستها قرار دارند فرد می‌تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی‌های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می‌شود.

برای فال و طالع تک نیت رایگان  چکاوک کلیک کنید

فال چکاوک

آیدی اینستاگرام : _pishgoo_

×

ارتباط با منشی استاد چکاوک

× ارسال پیام به منشی استاد چکاوک
تک نیت رایگان در تلگرام