فال چکاوک ثبت نام برای گرفتن تک نیت رایگان

دعا برای رفع بیماری کرونا

دعا برای کرونا
دعا برای کرونا

دعا برای کرونا

دعا برای کرونا | غیر از رعایت نکات بهداشتی و درمان علمی برای دفع کرونا و دیگر بیماری ها، دعا برای کرونا نیز باعث رفع استرس و اضطراب و امدادهای غیبی می شود. ادعیه مجرب برای دفع بیماری ها را به نقل از مفاتیح‌الجنان، بحار الانوار و کتب معتبر اسلامی، همچنین توصیه رهبر انقلاب بخوانید.

غیر از لزوم رعایت نکات بهداشتی و درمانی در رفع بیماری‌ها، انجام برخی اعمال عبادی نیز می‌تواند به یاری انسان بیاید و امداد‌های الهی را در حل مشکلات و گذر از موانع موجود جلب کند. البته واضح است که این سخن به معناى نادیده گرفتن طب و دارو و جایگزینى دعا نیست. اما می‌توان از اعمال عبادی و دعا به عنوان عوامل معنوى در کنار عوامل مادى یاد کرد.

در شرایط کنونی کشور و با توجه به شیوع بیماری کرونا. ادعیه مجربی برای کاهش اضطراب و استرس و مقابله و درمان برخی بیماری‌ها به نقل از احادیث معصومین (ع) و برگرفته از مفاتیح‌الجنان. بحار الانوار و کتب معتبر اسلامی آورده شده است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. در ادامه مجرب ترین انواع دعا برای کرونا و بیماری های واگیردار و سخت را بخوانید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند :

مجرب ترین نمونه های دعا برای کرونا

  1. دعای هفتم صحیفه سجادیه به نقل از رهبر انقلاب
  2. دعایی از حضرت علی (ع) برای زمان شیوع بیماری
  3. دعای دفع تب شدید از حضرت فاطمه (س) و امام رضا (ع)
  4. دعا برای رفع بیماری هایی همچون کرونا از امام صادق (ع)
  5. دعا براى رفع بیماری و ناخوشی‌ ها

مجرب ترین نمونه های دعا برای کرونا

۱. دعای هفتم صحیفه سجادیه به نقل از رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی ایران در توصیه‌ای راجع به شیوع ویروس کرونا همگان را به توسل و توجه به پروردگار فراخواندند و گفتند : دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش‌ مضمونی است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.

ایشان اظهار کردند : بنده به دعای برخاسته از دل پاک و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چرا که توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و ائمه بزرگوار می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

متن این دعا را در ادامه می‌خوانید :

یا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکارِهِ، وَ یا مَنْ یفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یا مَنْ یلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَی رَوْحِ الْفَرَجِ.
ذَلَّتْ لِقُدْرَتِک الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِک الْأَسْبَابُ، وَ جَرَی بِقُدرَتِک الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَی إِرَادَتِک الْأَشْیاءُ.
فَهِی بِمَشِیتِک دُونَ قَوْلِک مُؤْتَمِرَهٌ، وَ بِإِرَادَتِک دُونَ نَهْیک مُنْزَجِرَهٌ.
أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِی الْمُلِمَّاتِ، لَا ینْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا ینْکشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَا کشَفْتَ
وَ قَدْ نَزَلَ بی یا رَبِّ مَا قَدْ تَکأَّدَنِی ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّ بی‌مَا قَدْ بَهَظَنِی حَمْلُهُ.
وَ بِقُدْرَتِک أَوْرَدْتَهُ عَلَی وَ بِسُلْطَانِک وَجَّهْتَهُ إِلَی.
فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ، وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُیسِّرَ لِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ.
فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ افْتَحْ لِی یا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِک، وَ اکسِرْ عَنِّی سُلْطَانَ الْهَمِّ بِحَوْلِک، وَ أَنِلْنِی حُسْنَ النَّظَرِ فِیمَا شَکوْتُ، وَ أَذِقْنِی حَلَاوَهَ الصُّنْعِ فِیمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِی‏ مِنْ لَدُنْک رَحْمَهً وَ فَرَجاً هَنِیئاً، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ عِنْدِک مَخْرَجاً وَحِیاً.
وَ لَا تَشْغَلْنِی بِالاهْتِمَامِ عَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِک، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِک.
فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَ بی‌یا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَی هَمّاً، وَ أَنْتَ الْقَادِرُ عَلَی کشْفِ مَا مُنِیتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِیهِ، فَافْعَلْ بی‌ذَلِک وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْک، یا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.

دعا برای کرونا


ترجمه دعای هفتم صحیفه سجادیه :

‌ای کسی که گره هر سختی به دست تو گشوده شود. و‌ای که تندی شدائد به عنایتت می‌شکند،‌ ای که راه بیرون‌ شدن از تنگی و رفتن به سوی آسایش از تو خواسته شود، دشواری‌ها به لطف تو آسان گردد و وسایل زندگی و اسباب حیات به رحمت تو فراهم آید و قضا به قدرتت جریان گیرد و همه چیز به اراده تو روان شود،
تنها به خواست تو بی‌ آنکه فرمان دهی، همه چیز فرمان برد، و هر چیز محض اراده‌ات بی‌آنکه نهی کنی از کار بایستد،
در تمام دشواری‌ها تو را می‌خوانند و در بلیات و گرفتاری‌ها به تو پناه جویند، غیر از بلایی که تو دفع کنی بلایی برطرف نگردد و گرهی نگشاید مگر تواش بگشایی،
الهی بلایی بر من فرود آمده که سختی و ثقل آن مرا در هم شکسته و گرفتاری‌هایی بر من حمله‌ور شده که تحملش برای من دشوار است.

و آن را تو از باب قدرتت بر من وارد کرده‌ای و به اقتدار خود متوجه من نموده‌ای،
اله من، چیزی را که تو آورده‌ای کسی نبرد. و آنچه تو فرستاده‌ای دیگری باز نگرداند و بسته تو را کسی نگشاید. و چیزی را که تو بگشایی دیگری نبندد و آنچه را تو دشوار نموده‌ای کسی آسان نکند و آن را که تو ذلیل کرده‌ای یاوری نباشد. پس بر محمد و آلش درود فرست و به رحمتت ال‌ها – در آسایش را به رویم باز کن و به قدرتت صولت سلطان غم را در میدان حیات من بشکن و مرا در موردی که از آن شکوه دارم به عنایت و احسانت کامیاب کن و به درخواست من شیرینی اجابت بچشان و از سوی خودت رحمت و گشایشی دلخواه نصیبم فرما. و برایم نجات و خلاصی سریع از گرفتاری‌ها مقرر کن
و مرا به خاطر چیرگی غم از رعایت واجبات و به کار بستن مستحبات خود باز مدار؛

چرا که من به سبب آنچه به سرم آمده بی‌تاب و توان شده و قلبم از تحمل آنچه در زندگیم رخ نموده لبریز از اندوه گشته و تو به رفع گرفتاری‌هایم و دفع آنچه در آن در افتاده‌ام توانایی پس قدرتت را درباره من به کار بر، گرچه از جانب تو مستحق آن نیستم،‌ای صاحب عرش.

دعا برای کرونا

۲. دعایی از حضرت علی (ع) برای زمان شیوع بیماری

دعای زیر را که منقول از امام علی (ع) است در زمان شیوع بیماری‌ها در منزل بگذارید و پس از هر نماز صبح یا اول روز بخوانید. از مرحوم آیت‌الله العظمی سید احمد خوانساری نقل شده که در سال‌های دور بیماری وبا به ایران و خوانسار آمده بود. بدین دلیل در شهرستان خوانسار و در اکثر منازل یک نفر یا بیشتر از دنیا رفتند؛ مگر منازلی که در هر روز این آیات مبارک را پس از نماز صبح می‌خواندند که به آن‌ها هیچ صدمه‌ای وارد نشد!

متن دعا این است :

«بِسمِ اللهِ الرّحمنِ الرَّحیمِ
قُل لَّن یُصِیبَنَا إِلاَّ مَا کَتَبَ اللّهُ لَنَا هُوَ مَوْلاَنَا وَعَلَى اللّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ.
وَإِن یَمْسَسْکَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلاَ کَاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَإِن یُرِدْکَ بِخَیْرٍ فَلاَ رَآدَّ لِفَضْلِهِ یُصَیبُ بِهِ مَن یَشَاء مِنْ عِبَادِهِ وَ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ وَمَا مِن دَآبَّةٍ فِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَى اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُّبِینٍ وَکَأَیِّن مِن دَابَّةٍ لَا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللَّهُ یَرْزُقُهَا وَإِیَّاکُمْ وَهُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ. مَا یَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِن رَّحْمَةٍ فَلَا مُمْسِکَ لَهَا

وَمَا یُمْسِکْ فَلَا مُرْسِلَ لَهُ مِن بَعْدِهِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ. قُلْ أَفَرَأَیْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ إِنْ أَرَادَنِیَ اللَّهُ بِضُرٍّ هَلْ هُنَّ کَاشِفَاتُ ضُرِّهِ أَوْ أَرَادَنِی بِرَحْمَةٍ هَلْ هُنَّ مُمْسِکَاتُ رَحْمَتِهِ قُلْ حَسْبِیَ اللَّهُ عَلَیْهِ یَتَوَکَّلُ الْمُتَوَکِّلُونَ. حَسْبِیَ اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.»

(بحار الانوار ج ۸۳ ص ۳۳۷)

۳. دعای دفع تب شدید از حضرت فاطمه (س) و امام رضا (ع)

از سلمان فارسی نقل است : به خدا سوگند، از روزی که حضرت فاطمه زهرا (س) این دعا را به من آموختند. آن را به بیش از هزار نفر در مکه و مدینه که همه مبتلا به تب شدید بودند تعلیم دادم و همه آن‌ها با قرائت این دعا صحت کامل یافتند.

متن دعا این است :

«بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ
بِسْمِ اللّٰهِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورٌ عَلىٰ نُورٍ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِى هُوَ مُدَبِّرُ الْأُمُورِ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِى خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِى خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ، وَأَنْزَلَ النُّورَ عَلَى الطُّورِ، فِى کِتابٍ مَسْطُورٍ، فِى رَقٍّ مَنْشُورٍ، بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ، عَلىٰ نَبِیٍّ مَحْبُورٍ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِی هُوَ بِالْعِزِّ مَذْکُورٌ، وَبِالْفَخْرِ مَشْهُورٌ، وَعَلَى السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ مَشْکُورٌ. وَصَلَّى اللّٰهُ عَلىٰ سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرِینَ.

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است. به نام خدای نور، به نام خدای نور نور به نام خدای نور بر نور، به نام خدایی که تدبیرگر امور است به نام خدایی که نور را از نور آفرید و سپاس خدایی را که نور را از نور آفرید و نور را در کوه طور فرو فرستاد، در کتابی بر نوشته. در ورقه‌ای گشوده با اندازه‌ای درخور، بر پیامبری آراسته. سپاس خدای را که به عزّت یاد شود و به عظمت مشهور است و بر شادی و بدحالی سپاسگزاری شود، درود خدا بر آقای ما محمّد و خاندان پاکش.

(مکارم الاخلاق ص۴۱۸؛ دلائل الامامة ص. ۲۸؛ بحارالانوار ج۹۲ ص. ۲۷)»

همچنین از حضرت رضا (ع) نقل است که فرمودند : چون گرفتاری شدیدی برایت پیش آید که تو را غمگین سازد دو رکعت نماز بخوان، در رکعت اول فاتحه و آیة الکرسی و در رکعت دوم فاتحه و انا انزلناه، بعد قرآن را بر بالای سر بگذار و ۱۰ بار بگو : (خداوندا! به حق آن کس که او را بر خلق خود به رسالت فرستادی و به حق همه آیه‌های قرآن و به حق کسانی که آن‌ها را در آن مدح کرده‌ای بر تو و به حق تو بر آن‌ها و هیچ کس را از تو به حق تو عارف‌تر نمی‌شناسم) (یا سیدی یا الله) و ده بار بگو : به حق محمد (ص) و ده بار به حق فاطمه(س) و بعد یکی یکی ائمه را به همین نحو نام ببر تا به امام به حق و زمان خود برسی؛ از جای خود بر نخواهی خواست مگر حاجتت روا خواهد شد.

دعا برای کرونا

۴. دعا برای رفع بیماری هایی همچون کرونا از امام صادق (ع)

امام صادق (ع) فرمود : هرگاه در کنار مریضی بودی، دست خود را بر سر بیمار بگذار و این دعا را بخوان :

«بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ مِنَ اللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّهُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ إِبْرَاهِیمُ خَلِیلُ اللَّهِ مُوسَى نَجِیُّ اللَّهِ عِیسَى رُوحُ اللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ص. مِنَ الْأَرْوَاحِ وَ الْأَوْجَاعِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَزَائِمُ مِنَ اللَّهِ لِفُلَانِ بْنِ فُلَانَةَ (نام شخص و مادر او را می‌برد) لَا یَقْرَبُهُ إِلَّا کُلُّ مُسْلِمٍ وَ أُعِیذُهُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ کُلِّهَا الَّتِی سَأَلَ بِهَا آدَمُ فَتابَ عَلَیْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ إِلَّا انْزَجَرْتِ أَیَّتُهَا الْأَرْوَاحُ وَ الْأَوْجَاعُ بِإِذْنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ أَلا لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمِینَ.

پناه به نام خدا و به خدا و از خدا و بسوی خدا و آنچه خدا بخواهد و اینکه هیچ نیرو و حرکتی نیست. مگر به اذن خدا و اینکه ابراهیم دوست خدا و موسی نجات یافته خدا و عیسی روح خدا و محمد فرستاده. خدا- که درود خدا بر او و آل او و بر همه انبیاء- از باد‌ها و دردها. به نام خدا، به یاد خدا، و با استمداد از تقدیرات خدا، برای فلانی پسر فلانی، اقرار به اعتقادات ندارد مگر مسلمان، پناه می‏ برم به خدا با کلمات. نامه‏‌ای که حضرت آدم علیه السلام خدا را با آن‌ها خواند تا توبه او پذیرفته شد، همانا او توبه‏ پذیر مهربانی است.‌ ای دردها. با اجازه خداوند و کلمات مقدس شما را فراری می‏‌دهم که خدایی جز او نیست. همانا هر کار و آفرینشی برای اوست، آفرین بر خدا آفریدگار عالمین.

سپس آیه الکرسی و سوره ‏های حمد و معوذتین (فلق و ناس) و اخلاص را هر کدام یک مرتبه و نیز ده آیه از سوره یس بخوان، بعد هم این دعا را بخوان :

«اللَّهُمَّ اشْفِهِ بِشِفَائِکَ وَ دَاوِهِ بِدَوَائِکَ وَ عَافِهِ مِنْ بَلَائِکَ وَ تَسْأَلُهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ.

خداوندا! با شفای خود او را شفا ده، و با دوای خود او را مداوا کن، و از بلاهایت او را عافیت بده. و سلامتی به او بده به حق محمد و آل محمد – که درود خدا بر او و بر آل او»

(بحارالانوار ج. ۹۲ ص. ۱۶)»

۵. دعا براى رفع بیماری و ناخوشی‌ ها

رضی الدین سید بن طاوس (ره) از علمای شیعه فرموده که ما تجربه کردیم، آن را بر روی کاغذی به همراه ۱۰ مرتبه یا اَللَّهُ. ۱۰ مرتبه یا رَبِّ و ۱۰ مرتبه یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ. بنویسید و پبش بیمار قرار دهید إن‌شاءالله خوب می‌شود.

این دعا عبارت است از : یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکرُهُ شِفآءٌ یا مَنْ یجْعَلُ الشِّفاءَ فیما یشاءُ مِنَ الاْشْیاءِ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مَحُمَّدٍ وَ اجْعَلْ شِفائى مِنْ هذَا الدّاءِ فىِ اسْمِک هذا.

اى که نامش دوا و ذکرش شفا است. اى که بنهد شفا را در هر چیزى که خواهد. درود فرست بر محمّد و آل محمّد و بنه شفاى مرا از این درد در این نامت. (مفاتیح الجنان، ص ۹۴۰)

غیر از این چند دعا برای کرونا، شما می‌توانید چند دعا برای دفع بلا و بیماری و گرفتاری را نیز در چکاوک بخوانید. با آرزوی سلامتی برای همگان!

برای فال و طالع تک نیت رایگان  چکاوک کلیک کنید

فال چکاوک

آیدی اینستاگرام : _pishgoo_

×

ارتباط با منشی استاد چکاوک

× ارسال پیام به منشی استاد چکاوک
تک نیت رایگان در تلگرام