فال چکاوک ثبت نام برای گرفتن تک نیت رایگان

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟
مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟ | زندگی مدرن، انواع فشارهای اجتماعی و اقتصادی را برای انسان مدرن، به همراه داشته و همواره انسان در پی راهی برای سلامت روح و رهایی از این فشارها بوده است. یکی از این راه‌های تخلیه فشار و کاهش استرس، مدیتیشن است.

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز میتواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و… صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می شود. زندگی مدرن، انواع فشارهای اجتماعی و اقتصادی را برای انسان مدرن، به همراه داشته و همواره انسان در پی راهی برای سلامت روح و رهایی از این فشارها بوده است.

یکی از این راه‌های تخلیه فشار و کاهش استرس، مدیتیشن است. مدیتیشن یا مراقبه هزاران سال است که در فرهنگ‌های مختلف جهان انجام می‌شود و تقریباً تمام آیین‌ها سنت استفاده از اعمال مراقبه‎‌ای دارند. در گذشته از مدیتیشن غالباً برای اهداف مذهبی استفاده می‌شد؛ اما اکنون بسیاری از افراد آن را مستقل از هرگونه اعتقادات مذهبی یا معنوی باور دارند و انجام می‌دهند. امروزه از مدیتیشن به‌عنوان یک روش روان‌درمانی استفاده می‌شود.

مدیتیشن چیست؟ | فال چکاوک

انواع مدیتیشن

انواع مختلف مدیتیشن عبارت‌اند از:

مدیتیشن ذهن‌آگاهی:

فرایندی است که طی آن باید کاملاً با افکار خود شفاف باشید، در لحظه حضور داشته باشید و به آنچه در اطراف می‌گذرد، واکنش نشان ندهید.

مدیتیشن متعالی (تی‌ام):

یک تکنیک ساده است که در آن فرد، یک کلمه یا صوت ساده را که مانترا نامیده می‌شود، در طول زمانِ مدیتیشن با خود تکرار می‌کند تا افکارش را متمرکز کند و به آرامش برسد.

مدیتیشن مانترا:

از یک کلمه، فکر یا عبارت آرام‌بخش تکراری برای جلوگیری از حواس‌پرتی استفاده می‌کند و تمرکز روی مانترا صورت می‌گیرد. یکی از معروف‌ترین مانتراها، واژه‌ی «اُم» است که معنای خاصی ندارد؛ اما برخی معتقد هستند که این آوا برگرفته از صدای ناشی از انفجار بزرگ در ابتدای خلقت و سرآغاز زندگی دنیوی و به‌نوعی فراخواندن قدرت حاکم بر این جهان است. علاوه بر مانتراهای معروف و قدیمی می‌توان از هر واژه یا جمله‌ای که حالتان را بهتر می‌کند، استفاده کنید.

مدیتیشن

مدیتیشن هدایت‌شده:

یک تکنیک مدیتیشن است که در آن تصاویر ذهنی یا موقعیت‌هایی که برایتان آرامش‌بخش هستند ایجاد یا از کمک استاد و راهنما استفاده می‌کنید یا به پادکست‌ها و فایل‌های صوتی گوش می‌دهید.

مدیتیشن چیست؟ | فال چکاوک

مدیتیشن ویپاسانا:

یک فرم باستانی هندی است. ویپاسانا به معنای دیدن چیز‌های واقعی است.

مدیتیشن متا یا مدیتیشن عشق و مهربانی:

مراقبه‌ای است که آرزوهای خوب را به سمت دیگران هدایت می‌کند.

مدیتیشن چاکرا:

مجموعه‌ای از تکنیک‌های آرام‌سازی و بر ایجاد تعادل و رفاه در چاکر‌اها (هفت مرکز انرژی و قدرت معنوی در بدن) متمرکز است.

مدیتیشن یوگا:

یک تمرین باستانی هندی است که در آن یک سری حالت‌ها و تمرینات تنفسی کنترل‌شده برای تقویت انعطاف‌پذیری و آرامش ذهن انجام داده می‌شود.

فواید مدیتیشن

۱. استرس را کاهش می‌دهد

۲. اضطراب را کنترل می‌کند

۳. سلامت احساسی را بهبود می‌بخشد

۴. خودآگاهی را افزایش می‌دهد

۵. بازه‌ی زمانی توجه را افزایش می‌دهد

۶. ممکن است از دست دادن حافظه ناشی از افزایش سن را کاهش می‌دهد

۷. می‌تواند باعث ایجاد حس مهربانی شود

۸. منجر به بهبود خواب می‌شود

۹. به کنترل درد کمک می‌کند

۱۰. می‌تواند فشار خون را کاهش دهد

۱۱. مدیتیشن عملکرد حفاظتی مغز را تغییر می‌دهد

۱۲. به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز ندارد

۱۳. پردازش اطلاعات و تصمیم‌گیری را بهبود می‌بخشد

۱۴. آلزایمر و مرگ زودرس را کاهش می‌دهد

برای فال و تک نیت رایگان چکاوک کلیک کنید

فال چکاوک

آیدی اینستاگرام: _pishgoo_@

تک نیت رایگان در تلگرام